
logo
  • +36 1 269 3148
  • gallery@kieselbach.hu
  • 0
  • Belépés / Regisztráció
  • Hivatalos fordítások

    • Magyar
    • Angol

    Google fordító

Festmények

Kérjük válasszon!

 

Festmények

 

Fotográfia

  • Belépés / Regisztráció
  • Nyelv kiválasztása
    • Magyar
    • Angol
  • Aukció
  • Webshop
  • Művészek, Alkotások
  • Kiállítások
  • Festményértékbecslés
  • Könyvek
  • Hírek
  • Rólunk
  • Művészek szerint

  • Stílusok szerint

  • Kategória szerint

  • Összes alkotás

  • Művészek ABC
  • Webshop Stílusok
  • Kategóriák

  • Műgyüjtők
  • WANTED!
  • Csendélet

  • Enteriőr

  • Arckép

  • Színek, Realizmus...

  • Erotika (18+)

  • Tájkép

További kategóriák

  • Szobor

  • Impresszionizmus

  • Art deco

  • Avantgárd

  • Szürrealizmus

  • Absztrakt művészet

További stílusok

  • Román György

  • Szüle Péter

  • Boldizsár István

  • Pándy Lajos

  • Cserna Károly

További művészek

További Fotográfusok

  • Kádár (Csermanek)...

  • Egger Gyula

  • Csekonics Endre, ...

  • Endler Jenő

  • László Károly

  • Thanhoffer Imre

További műgyűjtők

  • Könyvek
  • Megvásárolható
  • Fortepan ABC

  • Youhu

  • A valóság szerelmese -...

  • SCHEIBER

  • IDŐRŐL IDŐRE 1985

  • A MAGYAR FORRADALOM 1956 NAPLÓ

Összes könyv

  • Fortepan ABC

  • Megtalált képek

  • Szőnyi István

  • Youhu

  • A valóság szerelmese -...

  • A TITKOS GYŰJTEMÉNY

*all_book*

  • Aktuális aukciók
  • Műtárgy beadása
  • Korábbi aukciók

  • Hogyan vásárolhat nálunk?

79. téli aukció

Időpont:

2025. december 14. 18:00 - 2025. december 14. 23:00

Helyszín:

Budapest Marriot Hotel

Aukció
részletei

Aukcióra keresünk

A Kieselbach Galéria megalakulásától kezdve a magyarországi aukciós piac meghatározó szereplője.

Műtárgy beadása

  • 78. őszi aukció

     
  • 77. tavaszi aukció

     
  • 76. aukció

     
  • 75. Őszi aukció

     
  • Aukció
    részletei

  • Aktuális kiállítás
  • Korábbi kiállítások

Nádler-Nádas kiállítás

Időpont:

2025. október 29. - november 14.

Helyszín:

Kieselbach Galéria

Kiállítás
részletei

  • Fortepan ABC + AI

     
  • Eladásos kiállítá...

     
  • Megtalált képek -...

     
  • Mengyán András: ...

     
  • Korábbi
    kiállítások

Festményértékbecslés

Galériánkban lehetősége van festményeinek ingyenes értékbecslésére. Több évtizedes gyakorlattal rendelkező szakembereink árajánlatot adnak minden hozzánk eljuttatott...

Megvesszük!

Galériánk készpénzért is vásárol művészeti alkotásokat. Kérje ingyenes értékbecslésünket, hogy tisztában legyen a birtokában lévű művek értékével!

  • Utazás

     
  • Tudomány

     
  • Történelem-Kép

     
  • Facebook oldal

     
  • Kapcsolat

  • Sajtó

  • Szakértőink

  • Célunk

  • Társadalmi szerepvállalás

  • Címlap
  • >>
  • Csontváry Kosztka Tivadar
  • >>
  • A szerelmesek találkozása (Randevú)

Csontváry Kosztka Tivadar (1853 - 1919)

A szerelmesek találkozása (Randevú), 1902 körül

 Csontváry Kosztka Tivadar - A szerelmesek találkozása (Randevú) | 33. Aukció aukció / 46 tétel
  •  Csontváry Kosztka Tivadar - A szerelmesek találkozása (Randevú) festménye
  •  Csontváry Kosztka Tivadar - A szerelmesek találkozása (Randevú) festménye
  •  Csontváry Kosztka Tivadar - A szerelmesek találkozása (Randevú) festménye
  • Eredetiségigazolás minden megvásárolt képhez
    Eredetiségigazolás minden megvásárolt képhez

  • Személyes megtekintés galériánkban
    Egyeztetés után a Kieselbach galéria és aukcióházban, Budapesten.

  • Ingyenes festmény értékbecslés
    Ingyenes festmény értékbecslés

69.2x54.2 cm
Olaj, vászon
J.n.

A képhez külön katalógus tartozik

33. Aukció / 46. tétel (2006-12-15)
Kikiáltási ár: 85 000 000 Ft / 220 969 EUR

Figyelem! A jelzett valuta árak kizárólag információs céllal szerepelnek a listában.
Az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valutaárfolyam.

Az alkotáshoz eredetiségigazolást adunk!

33. Aukció

Időpont:

2006. december 15. 17:00 - 21:00

  • Általános aukció feltételek

Lehel Ferenc: Csontváry Kosztka Tivadar, a posztimpresszionizmus magyar előfutára. Budapest, 1931. 40-41. old. Ámor címen, részlet

Lehel Ferenc: Csontváry Tivadar. A posztimpresszionista festés magyar előfutára. Budapest, 1922.Lehel Ferenc: Csontváry Tivadar, a posztimpresszioni

Stílus:  Posztimpresszionizmus

Kérdése van?

Kapcsolat

Önnek is van Csontváry Kosztka Tivadar képe?

Kérjen ingyenes értékbecslést, akár teljes hagyatékra is! Hasonló alkotását megvásároljuk készpénzért, átvesszük aukcióra vagy webgalériánkban kínáljuk.

Kérjen ingyenes értékbecslést
  • Legnagyobb magyar festménygyűjtemény
    Több mint 100.000 magyar művészi alkotás.

  • Eredetiségigazolás minden megvásárolt képhez
    Eredetiségigazolás minden megvásárolt képhez

  • Személyes megtekintés galériánkban
    Egyeztetés után a Kieselbach galéria és aukcióházban, Budapesten.

  • Ingyenes festmény értékbecslés
    Ingyenes festmény értékbecslés

Tanulmány

A világhírre várva
"Párisnak tartva 1907-ben milliókkal szemben álltam egyedül az isteni gondviselés eredményével s az egész világ hiúságát pocsékká zúztam"

Csontváry neve itthon már évtizedek óta összeforrt a "legjelentősebb magyar festő" megjelöléssel, s arról is közmegegyezés alakult ki, hogy életműve a legnagyobb eséllyel pályázhat arra, hogy a világ elé kerülve nemzetközi elismerést vívjon ki magának. Fülep Lajos, a 20. századi magyar művészettörténet egyik legjelentősebb alakja, Ady első felfedezője és a Nyolcak művészcsoport lelkes támogatója már több mint négy évtizeddel ezelőtt kételyt nem tűrő határozottsággal állította, hogy Csontváry főművei "a művészet egész történetének … máig legmagasabb csúcsaival vannak egy magasságban, s aki alkotta őket, nemcsak nagy nemzeti vagy századi, hanem világtörténeti jelenség." Nem volt kétsége afelől, hogy a nemzetközi elismerés - ha várat is magára - végül nem fog elmaradni: "ezt a világnak előbb-utóbb meg kell tanulnia. Meg is fogja tanulni." - állította.

A misztikus elhivatás
"Ihletettség és akaraterő a szárnyaim"

Csontváry életpályája és képeinek koronként változó megítélése - ihletet adva számos irodalmi műnek és filmnek egyaránt - az öntörvényű, meg nem értett zseni magányba, kirekesztettségbe szoruló sorsának példázatai. Művészetét ő maga a felsőbb hatalmak, az isteni kinyilatkoztatás eszközének tekintette, festői elhivatását is egy "földöntúli szózat" közvetítette számára. Iglói gyógyszerész-gyakornokként 1880. október 13-án égi hang szólította meg: "Te leszel a világ legnagyobb napút festője, nagyobb Raffaelnél." A misztikus üzenetet a valóság józan számbavétele és logikus, célirányos cselekvés követte. Csontváry levélben tanácsokat kért korának egyik legnagyobb művész szaktekintélyétől, Kelety Gusztávtól, majd rajzairól adott bíráló megjegyzéseit elfogadva állhatatos önképzésbe kezdett. A következő év tavaszán Rómába látogatott, felmérni a nagy ellenfél, a meghaladni vágyott Raffaello műveit. Hazatérve - rövid párizsi tartózkodás után - Gácson patikát bérelt, hogy bevételeiből egzisztenciális függetlenséget teremtve, majdan élethivatásának, a festésnek élhessen. 1894-ben, tíz éves munka után valósággá válhatott eredeti terve: felvirágoztatott patikáját bérbe adva anyagi alapot teremtett magának a továbblépéshez. Münchenben, a legendás Hollósy-féle szabadiskolában, majd Karlsruheban, a düsseldorfi akadémián és a párizsi Julian-ben folytatta tanulmányait. Csontváry tehát nem volt naiv, autodidakta művész. Akadémiai rajztanulmányai éppen, hogy kiváló manuális képzettségről tanúskodnak, festményeinek színkezelése korának modern irányzataival hozható kapcsolatba.

Saját világot teremtve
"egyedülálló munka, mely Isteni ihleten kívül senkinek befolyása alatt nem állott, tanároktól tanácsot nem fogadott el, mert csak önkívületi állapotban fogamzott"

Csontváry művészetét nem iskolák, irányzatok, nagy tanítók formálták: szuverén, az önkívületig független világszemlélete határozta meg művészetét. Festészete technikailag kiművelt, iskolázott, mégis érintetlen, végletekig logikus és szisztematikus, mégis naiv és ösztönös. Művei egy olyan ember megnyilatkozásai, aki nem választotta világszemléletét, hanem spekulációk nélkül alávetette életét egy fensőbb akaratnak: kinek "nem volt szüksége, hogy idealizálja a valóságot, mert neki az idea maga volt a valóság."

A szerelem ihlető ereje
"aki szakított a jelennel s útrakelt a sejtelemmel, aki mindenütt és mindenben szívét használta a küzdelemben"

A szerelmespár találkozása című festményt most láthatja először a nagyközönség. Mindeddig csupán egy részletet, a több mint száz évvel ezelőtt készült kép központi motívumát, az egymásra néző szerelmespár és az alvó Ámor csoportját ismerhettük, s ezt is mindössze az 1931-ben megjelent Csontváry monográfia fekete-fehér reprodukciójáról. Most, hogy végre évszázados lappangás után előbukkant a mű, megkísérelhetjük fölfedni e bonyolult, több olvasatot is megengedő műalkotás szimbolikus utalásait. A szerelmespár találkozásán - mint Csontváry legjelentősebb alkotásain - többféle minőségben, többféle értelmezést lehetővé téve jelennek meg a szimbólumok. Feltűnnek az emberiség ősi, egyetemes jelképei, mint az életfa, a misztikus fény, az élet forrása, valamint az olyan archetipikus ellentétpárok, mint a nő-férfi, a sötét és a világos. Ezt az általános érvényű utalásokat hordozó képi világot átszínezi Csontváry autonóm, saját habitusából és egyéni világképéből levezethető, szubjektív szimbolikus nyelve.

A kép fő motívuma a minden bizonnyal Csontváry rejtett önarcképeként értelmezhető férfi és a kezét gyengéden megérintő kékruhás nőalak érzékeny kettőse. Tekintetük egymásba fonódik, gyengédség, megadás, a pillanat időtlen csendje sugárzik. A finoman ívelődő út kő mellvédjén meztelen, szárnyas puttó hajtja álomra a fejét - mint ki feladatát elvégezve elengedi a tökéletes harmóniában kiteljesedő események fonalát. Az út mentén kecsesen hajló, virágba borult facsemeték magasodnak, a felkelő nap vörös sugarai meleg fénnyel borítják be a természetet, a hegyek halvány sziluettjét festve a kanyargó folyó rezzenéstelen felszínére. Az ölelkező tekintetű szerelmespár felett misztikus fény ragyog, a fellobbanó szerelem jelképeként.

Már Németh Lajos, Csontváry monográfusa felvetette e festménnyel, illetve csupán az akkor ismert részletével kapcsolatban, hogy a festő érett korszakának nyitánya, az 1902 körül megfigyelhető lelki változás és művészi kiteljesedés összefügghetett a festő egy ma még ismeretlen, de életművére nagy hatást gyakorló szerelmi élményével. A kép felbukkanása egyértelművé tette, hogy A szerelmespár találkozása nem más, mint képpé szublimált önvallomás, egy sokáig várt találkozás beteljesülésének felmagasztalása. Egy olyan ihletett pillanat formálódik benne jelképpé, mely a régi és az új, a múlt és a jövő között feszül, de megjelenik benne az élet teljessége, a megtalált harmónia időtlensége.

A kép archetipikus motívumai, az élet forrását, az érzelmek áradását jelképező folyó, az élet megújulását szimbolizáló - virágot és gyümölcsöt hozó - fák, a távoli, felkelő Nap felé vezető út, valamint az árnyékba boruló múltnak és a fényben ragyogó jelennek dialektikus kettőssége olyan képi világot teremtenek, mely egyetemes, örök érvényű üzenet hordozójává teszi Csontváry remekművét. A szerelem dicsőítése, az új életet szülő érzelem felmagasztalása sugárzik transzcendens fényben ragyogó felületéről.

Molnos Péter

MÁS ALKOTÁSOK A WEBSHOPBÓL

Vissza

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • …

Tovább

  •  Korniss Dezső - Vörös és kék egyesülés, az Illuminációk c. monotípia-sorozatból, 1930-as évek vége

    Korniss Dezső

    (1908 - 1984)

    Vörös és kék egyesülés, az Illuminációk c. monotípia-sorozatból, 1930-as évek vége

    20x27 cm

    olaj, papír

    Jelezve balra fent: Korniss

    2 850 000 Ft

    Részletek
  •  Félix Adrien Bonfils  - Jerusalem Vue Station

    Félix Adrien Bonfils

    (1831 - 1885)

    Jerusalem Vue Station

    22,8x28,6 cm

    Jelzés a képen: 264. Jérusalem V.e Station

    50 000 Ft

    Részletek
  • Ismeretlen festő - Olvasó férfi népviseletben

    Ismeretlen festő

    Olvasó férfi népviseletben

    60 x 80 cm

    olaj, vászon

    Jelzés nélkül

    175 000 Ft

    Részletek
  • Gyelmis Lukács János - Asztali csendélet virággal és gyümölccsel

    Gyelmis Lukács János

    (1899 - 1979)

    Asztali csendélet virággal és gyümölccsel

    55x50 cm

    olaj, vászon

    Jelezve jobbra lent: Gyelmis L.

    135 000 Ft

    Részletek
  •  Ismeretlen művész, Kein jelzéssel - A rézkarc szépségei, 1986

    Ismeretlen művész, Kein jelzéssel

    A rézkarc szépségei, 1986

    42x29,5 cm

    rézkarc, papír

    Jelezve balra lent: olvashatatlan szignó 1986; jelezve alatta balra: A rézkarc szépségei; jelezve alatta középen: 152/200; jelezve alatta jobbra: Kein? Vác. 1986

    62 000 Ft

    Részletek
  •  Anna Margit - Szimbólum, 1966

    Anna Margit

    (1913 - 1991)

    Szimbólum, 1966

    70x35 cm

    Olaj, vászon

    Jelezve jobbra lent: Anna Margit, Jelezve a hátoldalon: Szimbólum 1966/ 69x34

    4 674 000 Ft

    Részletek
  • Pituk József - Filmvetélel közben, Várakozók

    Pituk József

    (1906 - 1991)

    Filmvetélel közben, Várakozók

    24,5x17,5 cm

    ceruza on paper

    J.j.l.: PJ '34

    65 000 Ft

    Részletek
  •  Román György - Különleges jelenet (Álom), 1948

    Román György

    (1903 - 1981)

    Különleges jelenet (Álom), 1948

    48,5 x 70 cm

    Olaj, karton

    Jelezve jobbra fent: Román György

    2 706 000 Ft

    Részletek
  •  Pólya Tibor - Kilátás a dombokra

    Pólya Tibor

    (1886 - 1937)

    Kilátás a dombokra

    11x17,5 cm

    ceruza, papír

    Jelezve jobbra lent: Pólya T

    55 000 Ft

    Részletek
  • Deli Antal - A királyok imádata

    Deli Antal

    (1886 - 1960)

    A királyok imádata

    29x20,5 cm

    linómetszet

    J.a.k.: Deli Antal Linoleummetszete: A királyok imádata

    46 500 Ft

    Részletek
  •  Mersits Piroska - Háztetők

    Mersits Piroska

    (1926 - 1988)

    Háztetők

    30x42 cm

    Vegyestechnika, papír

    Jelezve jobbra lent: Mersits

    80 000 Ft

    Részletek
  • Tihanyi Lajos - Pihenő modell, 1910 körül

    Tihanyi Lajos

    (1885 - 1938)

    Pihenő modell, 1910 körül

    36.5x23.5 cm

    szén, papír

    jelzés nélkül

    1 450 000 Ft

    Részletek
  •  Berény Róbert - Műtermi csendélet órával, 1905 körül

    Berény Róbert

    (1887 - 1953)

    Műtermi csendélet órával, 1905 körül

    46x59 cm

    Olaj, vászon

    Jelezve balra lent: Berény

    2 214 000 Ft

    Részletek
  • Szirt Oszkár - Női hátakt, 1914

    Szirt Oszkár

    (1889 - 1915)

    Női hátakt, 1914

    54x28 cm

    Ceruza, papír

    Jelezve jobbra lent: Szirt 914

    275 000 Ft

    Részletek
  • Ismeretlen festő - Belvárosi forgatag

    Ismeretlen festő

    Belvárosi forgatag

    35 x 50 cm

    Olaj, karton

    Jelezve jobbra lent: ismeretlne szignó

    95 000 Ft

    Részletek
  •  Friedlinger Jenő - Csendélet gyümölcsökkel és serlegekkel

    Friedlinger Jenő

    (1890 - ?)

    Csendélet gyümölcsökkel és serlegekkel

    79x98 cm

    olaj, vászon

    Jelezve balra lent: Friedlinger

    800 000 Ft

    Részletek
  •  Szőnyi István - Otthon (Együtt a család), 1935 körül

    Szőnyi István

    (1894 - 1960)

    Otthon (Együtt a család), 1935 körül

    33x43 cm

    akvarell, papír

    Jelezve jobbra lent: Szőnyi I.

    Részletek
  • Ismeretlen festő - Rita Hayworth

    Ismeretlen festő

    Rita Hayworth

    26x26 cm

    Pasztell, papír

    Jelzés nélkül

    95 000 Ft

    Részletek
  •  König Róbert - Pfringstenreide

    König Róbert

    (1951 - 2014)

    Pfringstenreide

    43,5x60,5 cm

    fametszet

    J.a.b.: Pfringstenreide (fametszet); J.a.k.: Próba 3; J.a.j.: KönigR 1995; J.b.l.: König Róbert 1994

    35 000 Ft

    Részletek
  •  Lukács Ágnes - Női portré

    Lukács Ágnes

    (1920 - 2016)

    Női portré

    45x35 cm

    Olaj, karton

    Jelezve jobbra lent: LÁ

    75 000 Ft

    Részletek
  • Ősz Dénes - Disznó

    Ősz Dénes

    (1915 - 1980)

    Disznó

    13.2x11 cm

    tempera, fotó, montázs, papír

    j.n.

    125 000 Ft

    Részletek
  •  Józsa János - Fekvő akt, 1974

    Józsa János

    (1936 - 2016)

    Fekvő akt, 1974

    65 x 100 cm

    olaj, farost

    Jelzés nélkül

    485 000 Ft

    Részletek
  • Boldizsár Iván - Táj, híddal

    Boldizsár Iván

    (1917 - 1986)

    Táj, híddal

    42x59 cm

    rézkarc, papír

    j.a.j.: B.I. 1973. j.j.l.: Boldizsár Mindszent 1973

    98 000 Ft

    Részletek
  • Dobroszláv József - Radarállomás, 1978

    Dobroszláv József

    (1932 - )

    Radarállomás, 1978

    34,5x48,2 cm

    akvarell, papír, kartonra kasírozva

    Jelezve jobbra lent: Dobroszláv József 1978

    265 000 Ft

    Részletek
  •  Tóth Ernő - Petőfi: a tintásüveg, 2006

    Tóth Ernő

    (1949 - )

    Petőfi: a tintásüveg, 2006

    100 x 95 cm

    olaj, vászon

    Jelzés jobbra lent: Tóth E. 2006

    785 000 Ft

    Részletek
  • Dési Huber István - Fedics Mihály portréja

    Dési Huber István

    (1895 - 1944)

    Fedics Mihály portréja

    53x39 cm

    Szén, papír

    Jelezve jobbra lent: DH

    475 000 Ft

    Részletek
  • Neogrády Antal - Vadász a hegyekben (A hű társ)

    Neogrády Antal

    (1861 - 1942)

    Vadász a hegyekben (A hű társ)

    40x52 cm

    Akvarell, papír

    Jelezve jobbra lent: Neogrady A

    635 000 Ft

    Részletek
  •  Farkas István - Gombák (Dal), 1928 - A 8 db együttes ára: 1 875 000 Ft

    Farkas István

    (1887 - 1944)

    Gombák (Dal), 1928 - A 8 db együttes ára: 1 875 000 Ft

    22x27.5 cm

    kézzel színezett litográfia, papír

    Jelzés nélkül

    1 875 000 Ft

    Részletek
  •  E. Ciecinsky - Canal Grande, Santa Maria della Salute, 1893

    E. Ciecinsky

    Canal Grande, Santa Maria della Salute, 1893

    34x53 cm

    Akvarell, papír

    Jelezve balra lent: Ciecinski 1893

    645 000 Ft

    Részletek
  •  Gy. Farkas Géza  - Szomszéd kertben 1954

    Gy. Farkas Géza

    (1894 - 1966)

    Szomszéd kertben 1954

    22x31 cm

    Akvarell, papír

    Jelezve jobbra lent: Szomszéd kertben 954 XII.

    55 000 Ft

    Részletek
  •  Bitó Ildikó - Behálózva, 1999

    Bitó Ildikó

    (1966 - )

    Behálózva, 1999

    50x70 cm

    szitanyomat

    Jelezve alatta balra: "Behálózva"/ szita; jelezve alatta középen: EA. VIII/X; jelezve alatta jobbra: Bitó '99.

    79 000 Ft

    Részletek
  •  drMáriás - Hamvas Béla a magányos cédrus alatt Csontváry műtermében, 2024

    drMáriás

    (1966 - )

    Hamvas Béla a magányos cédrus alatt Csontváry műtermében, 2024

    100x120 cm

    Giclée, vászon

    Jelezve hátoldalt

    400 000 Ft

    Részletek
  •  Szabó Vladimir - Árkádiai jelenet

    Szabó Vladimir

    (1905 - 1991)

    Árkádiai jelenet

    18,5 x 24 cm

    rézkarc, hidegtű, papír

    Jelzés balra lent a kompozícióban: Mosdatás; jelzés jobbra lent: Szabó Vladimir

    48 000 Ft

    Részletek
  •  Hincz Gyula - Ellenforradalom

    Hincz Gyula

    (1904 - 1986)

    Ellenforradalom

    19,5x29,5 cm

    Rézkarc, hidegtű, papír

    Jelezve jobbra lent: Hincz Gyula, Jelezve balra lent: Ellenforradalom 1956

    135 000 Ft

    Részletek
  •  Bruck Lajos - Kislány naranccsal

    Bruck Lajos

    (1846 - 1910)

    Kislány naranccsal

    18x13 cm

    Olaj, fa

    Jelezve balra lent: Amauce Passy Cornet, jelezve jobbra lent: Bruck Lajos

    900 000 Ft

    Részletek
  •  Turi Mihály - Kalotaszegi harangszó

    Turi Mihály

    Kalotaszegi harangszó

    46x60 cm

    Olaj, vászon

    Jelezve balra lent: Turi M

    185 000 Ft

    Részletek
  • Pap Géza - Nagy bika, 1910 körül

    Pap Géza

    (1883 - ?)

    Nagy bika, 1910 körül

    42x59 cm

    pasztell, papír

    j.b.l.: Pap Géza; Hátoldalán felirat: Áll. Öszt. Pály.

    160 000 Ft

    Részletek
  •  Illés Árpád - Műtermi csendélet virágokkal és mintázóállvánnyal (Borsos Miklós műterme), 1940

    Illés Árpád

    (1908 - 1980)

    Műtermi csendélet virágokkal és mintázóállvánnyal (Borsos Miklós műterme), 1940

    75x88,5 cm

    olaj, vászon

    jelezve jobbra lent: Mayer 1940

    Részletek
  • Fényes Adolf - Esős idő

    Fényes Adolf

    (1867 - 1945)

    Esős idő

    11,5x16,5 cm

    olaj, vászon kartonon

    Jelezve balra lent: Fényes A.

    665 000 Ft

    Részletek
  • Guzsik Ödön - Síelő (Tél)

    Guzsik Ödön

    (1902 - 1954)

    Síelő (Tél)

    31x40 cm

    Olaj, vászon

    Jelezve jobbra lent: Guzsik

    495 000 Ft

    Részletek
  •  Benedek Péter - Anya gyermekével, 1928

    Benedek Péter

    (1889 - 1984)

    Anya gyermekével, 1928

    36x24 cm

    vegyes technika, papír

    Jelezve jobbra lent: Benedek Péter 1928

    345 000 Ft

    Részletek
  •  Fajó János - Cseppvarációk, 1975

    Fajó János

    (1937 - 2018)

    Cseppvarációk, 1975

    38x50 cm

    Szitanyomat, papír

    Jelezve jobbra lent: Fajó, 75

    430 000 Ft

    Részletek
  • Tihanyi János Lajos - Őszi fények

    Tihanyi János Lajos

    (1892 - 1957)

    Őszi fények

    60x80 cm

    Olaj, vászon

    Jelezve balra lent: Tihanyi J. Lajos

    135 000 Ft

    Részletek
  • Csanády András - Budapesti részlet (Deák tér, Anker épület)

    Csanády András

    (1929 - )

    Budapesti részlet (Deák tér, Anker épület)

    8x11 cm

    rézkarc,papír

    Jelezve jobbra lent: Csanády

    48 000 Ft

    Részletek
  • Pekáry István - Kazáriak, 1934

    Pekáry István

    (1905 - 1981)

    Kazáriak, 1934

    21x15 cm

    színezett rézkarc

    Jelezve balra lent: Kazáriak; Jelezve jobbra lent: 19 Pekáry 38

    95 000 Ft

    Részletek
  •  Tóth Imre - Értünk

    Tóth Imre

    (1929 - 2004)

    Értünk

    12,5x21 cm

    Rézkarc, papír

    Jelezve balra lent: 50/0 Értünk II. (1919), Jelezve jobbra lent: Tóth Imre 969

    55 000 Ft

    Részletek
  •  Basilides Barna - Halász tanya, 1958

    Basilides Barna

    (1903 - 1967)

    Halász tanya, 1958

    30,5x45,5 cm

    Olaj, vászon

    Jelezve jobbra lent: Basilides Barna 1958

    650 000 Ft

    Részletek
  • Csont Ferenc - Kandallónak támaszkodó fiú

    Csont Ferenc

    (1888 - 1969)

    Kandallónak támaszkodó fiú

    49x66 cm

    Olaj, vászon

    Jelzés nélkül

    545 000 Ft

    Részletek
  • Kovács Tamás Vilmos - Tanyavilág, 1989

    Kovács Tamás Vilmos

    (1951 - )

    Tanyavilág, 1989

    60x80 cm

    Olaj, farost

    Jelezve jobbra lent: Kovács T. Vilmos 89

    155 000 Ft

    Részletek
  • Hatvany Ferenc - Parkrészlet

    Hatvany Ferenc

    (1881 - 1958)

    Parkrészlet

    17,5x26,5 cm

    Olaj, fa

    Jelezve balra lent: Hatvany

    Részletek

Vissza

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • …

Tovább

Készpénzes, azonnali megvételre keressük a felsorolt művészek kvalitásos alkotásait

Részletek

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön elsőként aukcióinkról, kiállításainkról és aktuális ajánlatainkról!

Adja meg személyes adatait:*

Állapotleírás kérése

Az Ön neve
E-mail címe:
Telefonszáma: *
book_directory

*Kötelező mező

Köszönjük érdeklődését.
Munkatársaink az Ön által megadott címen hamarosan felveszik Önnel a kapcsolatot.
  • Aukció

    Aukcióinkra a képfelvétel folyamatos.
    Szezonális aukcióinkra a műalkotások felvétele folyamatos. Munkatársaink készségesen segítenek műalkotása felvételében.
    Aukcióinkra a képfelvétel folyamatos.
    Szezonális aukcióinkra a műalkotások felvétele folyamatos. Munkatársaink készségesen segítenek műalkotása felvételében.
  • Kiállítás

    Nádler-Nádas kiállítás
      Őszi eladásos kiállításunk egyik különlegessége Nádas László és családjának Nádler-gyűjteménye, kiegészítve a...
    Nádler-Nádas kiállítás
      Őszi eladásos kiállításunk egyik különlegessége Nádas László és családjának Nádler-gyűjteménye, kiegészítve a gyűjtő formatervezői munkáival. Két tárlatvezetésen Nádas Anna és Gergely...
  • Festményértékbecslés

    KERESÜNK
    Galériánkban lehetősége van festményeinek ingyenes értékbecslésére. Galériánk szakemberei ingyenesen adnak...
    KERESÜNK
    Galériánkban lehetősége van festményeinek ingyenes értékbecslésére. Galériánk szakemberei ingyenesen adnak árajánlatot minden hozzánk eljuttatott festményre, grafikára, szoborra, műtárgyra. Akár...

Kapcsolat

1055 Budapest, Szent István körút 5.
  • +36 1 269 3148
  • |
  • gallery@kieselbach.hu
Nyitvatartás: Hétfő - Péntek 10:00 - 18:00
Kövessen minket!
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Youtube
  • Vásárlás
  • Eredetiségigazolás minden megvásárolt képhez
  • Aukció
  • Webshop
  • Megvesszük
  • Keresünk
  • Eladná műalkotásait? Segítünk értékesíteni!
  • Festmények értékbecslése
  • Aukcióra
  • Megvételre
  • Adatbázisunkba
  • Wanted! Konkrét képeket keresünk
  • Bemutatjuk
  • Világhírűvé tesszük a magyar festészetet!
  • Művészek, alkotások
  • Kiállítások
  • Magyarországi Műgyűjtők Lexikona
  • Profi kereső
  • Postatakarékpénztár
  • Információk
  • Munkatársaink örömmel állnak rendelkezésére!
  • Hírek
  • Rólunk
  • Jogi nyilatkozat
  • Impresszum
  • Ászf - Árverési feltételek
  • Hogyan vásárolhat nálunk?
  • Ászf - Elektronikus kereskedelem (webshop)
Műtárgyainkat az UNIQA biztosítja
Az oldal sütiket használ a felhasználói élmény fokozása céljából. Az oldal böngészésével Ön elfogadja ezt. Részletek" Elfogadom